KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 11954294
*
nr 1195 4294
Kurt Jungstedt
(1894-1963), Sverige
Akvareller, 2 st, 1952. Motivet: 59x43
Kurt Jungstedt, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1894, död 1963 i Stockholm.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 6 augusti 2018
kl 19:23:24
- Konstnär/Designer
Kurt Jungstedt
Kurt Jungstedt, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1894, död 1963 i Stockholm.
Läs mer om Kurt Jungstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kurt jungstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14
-
4151 Akvarell
Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. "Havsörnar"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:34
*
Kurt Jungstedt
Kurt Jungstedt, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1894, död 1963 i Stockholm.
Läs mer om Kurt Jungstedt
nr 1195 4294
Kurt Jungstedt
(1894-1963), Sverige
Akvareller, 2 st, 1952. Motivet: 59x43
Kurt Jungstedt, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1894, död 1963 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 6 augusti 2018 |
- Konstnär/Designer
Kurt Jungstedt
Kurt Jungstedt, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Stockholm 1894, död 1963 i Stockholm.Läs mer om Kurt Jungstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kurt jungstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14 -
4151 Akvarell
Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. "Havsörnar"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:34